THE SPA MICK McGOLDRICK INDIVIDUAL MEMBERSHIP EVENT NO. 2
Venues: Saturday, Corner Pocket, Dalkieth and Shandon, Edinburgh; Sunday, Corner Pocket, Dalkieth
Date: Saturday 13th and Sunday 14th April 2019
  Last 256 Last 128 Last 64 Last 32 Last 16 Quarter - Final Semi - Final Final
Match Match Race to 6       Match Match Race to 6 Match Match Race to 6 Match Match Race to 6 Match Race to 6 Match Race to 7 Match Race to 7 Match Race to 8
No Time Name Sc   Sc Name No Time Name Sc No Time Name Sc No Time Name Sc No Name Sc No Name Sc No Name Sc No Name Sc
CORNER POCKET, DALKIETH 1 Sat 10:00am Ross Fernie   v   James Allan 129 Sat 12 Noon    
2 Sat 10:00am Scott Kennedy   v   Mark Murray     193 Sun 10:00am    
3 Sat 10:00am Colin De Swarte   v   Martin Boyle 130 Sat 12 Noon        
4 Sat 10:00am Kyle Cochrane   v   Brian McNair (Whi)     225 Sun 12 Noon    
5 Sat 10:00am Robert Stephen   v   Jamie Gibson 131 Sat 12 Noon        
6 Sat 10:00am Chris Slack   v   Alan Valentine     194 Sun 10:00am    
7 Sat 10:00am Colin Downie   v   James Cairns 132 Sat 12 Noon        
8 Sat 10:00am Alan Kinmont   v   Kris Riddell     241    
9 Sat 10:00am Dean Hutchison   v   David Melvin 133 Sat 12 Noon        
10 Sat 10:00am Lewis McHoul   v   Mark Robbie     195 Sun 10:00am    
11 Sat 10:00am Colin McCreadie   v   John Laird 134 Sat 12 Noon        
12 Sat 10:00am Jamie McCutcheon   v   Michael Gallacher     226 Sun 12 Noon    
13 Sat 11:00am Kevin Corcoran   v   Daniel Durham 135 Sat 12 Noon        
14 Sat 11:00am Jamie Lynn   v   Shahid Razaq     196 Sun 10:00am    
15 Sat 11:00am Brian Garrick   v   Ally Mooney 136 Sat 12 Noon        
16 Sat 11:00am Graeme Sillars   v   Alan Gilmour     249    
17 Sat 11:00am Kevin MacLeod   v   Alan Reynolds Jnr 137 Sat 12 Noon        
18 Sat 11:00am Mark Dobbin   v   Cammy Barclay     197 Sun 10:00am    
19 Sat 11:00am Jim McGeachie   v   Maurice Fagan 138 Sat 12 Noon        
20 Sat 11:00am Mike Keddie   v   Steven Finlay     227 Sun 12 Noon    
21 Sat 11:00am Robert Douglas   v   Brian Guest 139 Sat 12 Noon        
22 Sat 11:00am Colin Nelson   v   Ben Fraser     198 Sun 10:00am    
23 Sat 11:00am Mark Leaske   v   Steve Mill 140 Sat 12 Noon        
24 Sat 11:00am Peter Robertson (Coa)   v   Josh Brannan     242    
25 Sat 1:00pm Lee Bell   v   Mark Gillies 141 Sat 3:00pm        
26 Sat 1:00pm Marc Johnstone   v   Davy Lusk     199 Sun 11:00am    
27 Sat 1:00pm Stuart Weeks Jnr   v   Blair Gibb 142 Sat 3:00pm        
28 Sat 1:00pm Scott Dunbar   v   Nick Campbell     228 Sun 12 Noon    
29 Sat 1:00pm Jamie Cairns   v   Stephen O'Rourke 143 Sat 3:00pm        
30 Sat 1:00pm Jim Stephen   v   Euan Waddell     200 Sun 11:00am    
31 Sat 1:00pm George Paton Jnr   v   Matt Gray 144 Sat 3:00pm        
32 Sat 1:00pm Ryan Fleming   v   Gary White       253    
33 Sat 1:00pm Alan Saunders   v   David Pawley 145 Sat 3:00pm        
34 Sat 1:00pm Willie Reid   v   Kenneth Ewan     201 Sat 4:00pm    
35 Sat 1:00pm Danny Turner   v   Thomas McWhirter 146 Sat 3:00pm        
36 Sat 1:00pm Gary Ferguson (Mon)   v   Scott Robertson     229 Sun 12 Noon    
37 Sat 2:00pm Paul Graham   v   Paul McCormack 147 Sat 3:00pm        
38 Sat 2:00pm Brad McIlwraith   v   Dougie Adair     202 Sat 4:00pm    
39 Sat 2:00pm Mark Graham   v   Stewart Fleming 148 Sat 3:00pm        
40 Sat 2:00pm Derek Clarkin   v   Craig Nelson     243    
41 Sat 2:00pm Benjamin Brogan   v   David Keogh 149 Sat 3:00pm        
42 Sat 2:00pm Scott Coventry   v   Colin McKechnie     203 Sat 4:00pm    
43 Sat 2:00pm Chris Ireland   v   Ryan Diplexcito 150 Sat 3:00pm        
44 Sat 2:00pm Ian Lally   v   Thomas Munley     230 Sun 12 Noon    
45 Sat 2:00pm Ian McCombe   v   Dom McNally 151 Sat 3:00pm        
46 Sat 2:00pm Michael Collumb   v   John Thomas Lang     204 Sat 4:00pm    
47 Sat 2:00pm Declan Maley   v   Keir Hamilton 152 Sat 3:00pm        
48 Sat 2:00pm Steven Bennie   v   Ian Doris     250    
49 Sat 4:00pm Stuart Weeks Snr   v   Lewis Cassels 153 Sat 5:00pm        
50 Sat 4:00pm David Rooney   v   Craig Adamson     205 Sat 6:00pm    
51 Sat 4:00pm Shaun Wishart   v   Bernie Richardson 154 Sat 5:00pm        
52 Sat 4:00pm Stuart McCulloch   v   Sandra Bell     231 Sun 1:00pm    
53 Sat 4:00pm Davy Forrest   v   Allan Easton 155 Sat 5:00pm         2019 IM2 Champion
54 Sat 4:00pm Jordan Graham   v   John Burns (Mot)     206 Sat 6:00pm    
55 Sat 4:00pm Darren Orr   v   Craig Cameron 156 Sat 5:00pm        
56 Sat 4:00pm Iain Gibson   v   David Watson     244     Winner Match 255
57 Sat 5:00pm Derek Allan   v   Ryan Walker 157 Sat 6:00pm        
58 Sat 5:00pm Daniel Wylie   v   Robert Mitchell     207 Sat 7:00pm    
59 Sat 5:00pm Dylan Stanfield   v   Jamie Stewart 158 Sat 6:00pm        
60 Sat 5:00pm John MacFarlane   v   Kal Wilson     232 Sun 1:00pm    
61 Sat 5:00pm Alan Barnes   v   Dylan Bonar 159 Sat 6:00pm        
62 Sat 5:00pm Bryan Cumming   v   Brian Gregson     208 Sat 7:00pm    
63 Sat 5:00pm Bernie McGurk   v   Bob Bell 160 Sat 6:00pm        
64 Sat 5:00pm Ryan Davie   v   David Kinnear     255    
SHANDON, EDINBURGH 65 Sat 10:00am Liam Dunster   v   Adam Kirk 161 Sat 12 Noon        
66 Sat 10:00am Alan Banks   v   Bryan Murray     209 Sun 10:00am    
67 Sat 10:00am Scott Roarty   v   Brian Allan 162 Sat 12 Noon        
68 Sat 10:00am Norman Young   v   Michael Crielly     233 Sun 12 Noon    
69 Sat 10:00am Andy MacKinnon   v   Tam Forbes 163 Sat 12 Noon        
70 Sat 10:00am Richard Walkingshaw   v   Craig McCready     210 Sun 10:00am    
71 Sat 10:00am Ryan Fisher   v   Garry Moore 164 Sat 12 Noon        
72 Sat 10:00am Iain Clark   v   Allan Kelman Jnr     245    
73 Sat 10:00am Billy Martin   v   Alan Robertson 165 Sat 12 Noon        
74 Sat 10:00am Chris Pringle   v   Paul Ward     211 Sun 10:00am    
75 Sat 10:00am Chris Melrose   v   Michael Rodgers 166 Sat 12 Noon        
76 Sat 10:00am Paul McCutcheon   v   Sean Hardwick     234 Sun 12 Noon    
77 Sat 11:00am James Curran   v   Anthony Benison 167 Sat 12 Noon         Champion     1,000
78 Sat 11:00am Gary McLeish   v   Ross Frogley     212 Sun 10:00am     Runner-Up     500
79 Sat 11:00am Findlay Anderson   v   Peter Rafferty 168 Sat 12 Noon         Semi-Finalist     350
80 Sat 11:00am Davy Markey   v   Lee McGivern     251     Quarter-Finalist     175
81 Sat 11:00am John Owen   v   Davy Myint 169 Sat 12 Noon         Last 16     100
82 Sat 11:00am Willie Gray   v   David Reid     213 Sun 10:00am     Last 32     50
83 Sat 11:00am Robert McAdam   v   Lee Stevenson 170 Sat 12 Noon         Last 64     25
84 Sat 11:00am Angus Cockburn   v   Alan McLaren     235 Sun 12 Noon     Last 128 10
85 Sat 11:00am Pat Holtz   v   Adam Johnstone 171 Sat 12 Noon         Prizefund -     5,940
86 Sat 11:00am Barry Lynn   v   Eddie Cassidy     214 Sun 10:00am    
87 Sat 11:00am Christopher Sweeney   v   Lee Bruce 172 Sat 12 Noon        
88 Sat 11:00am Hugh Thomson   v   Colin Welsh     246    
89 Sat 1:00pm Fred Williams   v   Brian York 173 Sat 3:00pm        
90 Sat 1:00pm Gavin Phillips   v   Chris Giffney     215 Sun 11:00am    
91 Sat 1:00pm Stevie Smith (Coa)   v   Chris Ferrier 174 Sat 3:00pm        
92 Sat 1:00pm Pete Smith   v   Chris Totten     236 Sun 12 Noon    
93 Sat 1:00pm Ross Hendrie   v   Joe Finlay 175 Sat 3:00pm        
94 Sat 1:00pm Keith Robertson   v   Donald Brown     216 Sun 11:00am    
95 Sat 1:00pm Wayne Crole   v   David Mcewan 176 Sat 3:00pm        
96 Sat 1:00pm Marc Fleming   v   John Dawson     254    
97 Sat 1:00pm Scott Ross   v   Steven Armour 177 Sat 3:00pm        
98 Sat 1:00pm John Reid   v   David Grant     217 Sat 4:00pm    
99 Sat 1:00pm Chris Corcoran   v   John Dempster 178 Sat 3:00pm        
100 Sat 1:00pm Alex McDowell   v   Stevie Milligan     237 Sun 12 Noon    
101 Sat 2:00pm Jamie Simpson   v   Ian Quigley 179 Sat 3:00pm        
102 Sat 2:00pm Andy Moffat   v   Garry Murphy     218 Sat 4:00pm    
103 Sat 2:00pm Alan McLeod   v   Reece Egan 180 Sat 3:00pm        
104 Sat 2:00pm George McLean   v   Mark Gilmour     247    
105 Sat 2:00pm Struan Bain   v   Ian Livingstone 181 Sat 3:00pm        
106 Sat 2:00pm David Riggins   v   Jordan Kean     219 Sat 4:00pm    
107 Sat 2:00pm Gary Oag   v   Brian Craig 182 Sat 3:00pm        
108 Sat 2:00pm Billy Henderson   v   Stephen McLeod     238 Sun 12 Noon    
109 Sat 2:00pm Logan Hunt   v   Ian Anderson 183 Sat 3:00pm        
110 Sat 2:00pm Gary Gracey   v   Alistair Blair     220 Sat 4:00pm    
111 Sat 2:00pm Alistair Kay   v   Andy Lammie Snr 184 Sat 3:00pm        
112 Sat 2:00pm Alan Reynolds Snr   v   Simon Mitchell     252    
113 Sat 4:00pm David Farrell   v   Stevie Easson 185 Sat 5:00pm        
114 Sat 4:00pm Billy Neil   v   Rab Tritton     221 Sat 6:00pm    
115 Sat 4:00pm Dawud Qadir   v   Robert Devine 186 Sat 5:00pm        
116 Sat 4:00pm Mark Lawrence   v   George Paton Snr     239 Sun 1:00pm    
117 Sat 4:00pm Paddy McMullan   v   Craig Morris 187 Sat 5:00pm        
118 Sat 4:00pm Morgan McInnes   v   Duncan Boyd     222 Sat 6:00pm    
119 Sat 4:00pm Steven Kirkpatrick   v   Aaron Bradley 188 Sat 5:00pm        
120 Sat 4:00pm Alex Campbell   v   Dougie Wright     248    
121 Sat 5:00pm Allan Aird   v   Gordon Thomson 189 Sat 6:00pm        
122 Sat 5:00pm Robert Warrender   v   Craig Oswald     223 Sat 7:00pm    
123 Sat 5:00pm Scott Chisholm   v   Kris Cairns 190 Sat 6:00pm        
124 Sat 5:00pm Sean Riach   v   Rob McKenzie     240 Sun 1:00pm    
125 Sat 5:00pm Ryan Tenbruck   v   Steve Shepherd 191 Sat 6:00pm        
126 Sat 5:00pm Colin Simpson   v   Nicky Balic     224 Sat 7:00pm    
127 Sat 5:00pm Mark McGregor (Edi)   v   Mike McHale 192 Sat 6:00pm        
128 Sat 5:00pm Scott Gillespie   v   Kevin Dunlop